Kompresjoterapia

 

Kompresjoterapia to nieinwazyjna metoda profilaktyki oraz leczenia chorób układu żylnego i limfatycznego kończyn. Polega na zastosowaniu od zewnątrz odpowiednio mocnego ucisku, dzięki czemu nie dochodzi do zastoju krwi w naczyniach żylnych.

W tym celu stosuje się prawidłowo dobrane wyroby, takie jak podkolanówki, pończochy czy rajstopy uciskowe.

Ucisk wywierany przez produkt jest nierównomierny, zmniejsza się stopniowo w kierunku od stopy (największa siła w okolicy kostki) do pachwiny. Mechanizm ten korzystnie wpływa na działanie pompy mięśniowej podudzia. Usprawnia odpływ krwi oraz chłonki, co redukuje obrzęki i ryzyko zakrzepicy żylnej.

Wskazania do stosowania kompresjoterapii:

  • widoczne żylaki lub predyspozycje do ich wystąpienia

  • objawy niewydolności żylnej, widoczne pajączki, obrzęki nóg

  • zapalenie żył powierzchownych i/lub głębokich (w trakcie i po leczeniu)

  • obrzęki kończyn dolnych pochodzenia limfatycznego

  • stany pooperacyjne

  • profilaktycznie przy pracy stale w pozycji siedzącej lub stojącej, u kobiet w ciąży oraz podczas długich podróży (np. samochodem lub samolotem)

Przeciwskazaniami do stosowania wyrobów uciskowych są zaawansowane zaburzenia krążenia tętniczego oraz ostre zapalenia skóry i tkanki podskórnej. 

W przypadku wątpliwości pacjent powinien skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem kompresjoterapii.

Zapewniamy profesjonalny dobór wyrobów uciskowych dopasowanych do Państwa potrzeb. Nasze Centrum Medyczne współpracuje z firmą Dr Sawlewicz z Gdańska, dzięki czemu może zaoferować Pacjentom wyroby najwyższej jakości najlepszych producentów.

Oferujemy podkolanówki, pończochy samonośne oraz rajstopy w 3 klasach ucisku. Dzianina, z której są wykonane oraz dostępność wzorów i kolorów sprawiają, że wyroby te stają się częścią garderoby.

 

Jak wygląda proces doboru produktów uciskowych?

Wyroby kompresyjne dobieramy do aktualnych wymiarów pacjenta.

Pomiarów dokonujemy w pozycji stojącej, najlepiej rano w momencie kiedy nogi są wolne od obrzęku. Ostateczny rozmiar produktu określany jest na podstawie szczegółowych wymiarów obwodów i długości poszczególnych odcinków kończyn dolnych.

Następnie z naszym doradztwem, Pacjenci dokonują wyboru optymalnego rodzaju dzianiny, koloru produktu  oraz wykończenia (palce otwarte lub zamknięte).

Końcowym etapem jest przekazanie Pacjentowi wszystkich niezbędnych informacji na temat zakładania, użytkowania i pielęgnacji produktu, co wpływa na jego trwałość. Czas oczekiwania na wyroby uciskowe wynosi do 10 dni od dnia zamówienia.

Cennik:

Produkty użytku codziennego (para)
Podkolanówki 240 zł
Pończochy (samonośne) 300 zł
Rajstopy 300 zł
Produkty okołooperacyjne (1 szt.)
Podkolanówka 100 zł
Pończocha 120 zł

 

Do każdego zakupu dołączana jest specjalna śliska podkładka ułatwiająca zakładanie produktu.

 

Napisz do nas

 

Dane kontaktowe

 

Rejestracja czynna w godzinach od 10:00 - 19:00

al. prof. Adama Krzyżanowskiego 11
35-329 Rzeszów

tel. 512 557 707
     17 226 27 30

e-mail: kontakt@ortousg.pl

Zobacz też